reklama

Autor: Krzysztof Piwowarczyk, Ilona Ślugaj

reklama

Jak leczymy objawy alergii u dzieci?

W objawach alergii u dzieci postępujemy zgodnie z tym jakie objawy alergii występują i w jakim nasileniu. Gdy objawy są burzliwe i zagrażają zdrowiu – wzywamy pomoc medyczną a nawet ratunkową. Gdy są łagodne, szczególnie gdy są nam znane, stosujemy leki przeciwalergiczne. Zobacz jak postępować i jakie leki możesz zastosować w alergii u dzieci.

W objawach alergii u dzieci postępujemy zgodnie z tym jakie objawy alergii występują i w jakim nasileniu. Zawsze jak najszybciej powinniśmy przerwać kontakt dziecka z alergenem, który wywołuje objawy. Gdy objawy są burzliwe i zagrażają zdrowiu – wzywamy pomoc medyczną a nawet ratunkową. Gdy są łagodne, szczególnie gdy są nam znane, stosujemy leki hamujące reakcję alergiczną.

Zasadniczą grupę tych leków stanowią doustne leki przeciwhistaminowe, z których część dostępna jest bez recepty, jednak ich samodzielne stosowanie powinno być pod kontrolą lekarską. Działanie tych leków polega na hamowaniu reakcji alergicznej. Leki przeciwhistaminowe mogą być również stosowane donosowo w łagodzeniu alergicznego nieżytu nosa, a także w postaci kropli do oczu w alergicznym zapaleniu spojówek. Niektóre z tych leków mają drugi składnik, poza przeciwalergicznym, który zmniejsza katar. Są to leki wskazane w alergicznym nieżycie nosa.

Przed wykonaniem skórnych testów uczuleniowych nie można przyjmować żadnych doustnych leków przeciwalergicznych, ponieważ zahamują one odczyn pozwalający rozpoznać alergię i czynnik uczulający. Dokładna informacja o tym, w którym momencie należy przerwać przyjmowanie leków przeciwalergicznych, znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Ponadto podajemy miejscowe leki przeciwalergiczne oraz przeciwzapalne i zmniejszające wydzielinę stosowane wziewnie i do nosa. Dodatkowo w objawach ze strony przewodu pokarmowego ważną rolę odgrywa leczenie inhalacyjne.

Zobacz jakie leki przeciwalergiczne możesz zastosować u twojego dziecka

Zobacz jakie leki przeciwalegiczne możesz zastosować u twojego dziecka miejscowo do nosa i do oczu

Pamiętajmy, że przed zastosowaniem należy dokładnie przeczytać ulotkę każdego stosowanego leku.

 

Najnowsze publikacje

Leki są silnymi substancjami chemicznymi i dlatego co pewien czas mamy do czynienia ze świadomym lub nieświadomym przedawkowaniem leków lub zatruciami lekami. Musisz wiedzieć jak się zachować gdy ktoś z twojego otoczenia zażyje lub gdy niechcący podasz dziecku zbyt dużą dawkę leku.

Ból gardła może być jednym z kilku objawów przeziębienia lub może być objawem wirusowego lub bakteryjnego zapalenia gardła lub zapalenia migdałków czyli. Jeśli jest to wirusowe zapalenie gardła lub ból gardła towarzyszący przeziębieniu będziemy go łagodzić we własnym zakresie. Zobacz jak postępować

Wiele kobiet przechodzi okresy menstruacyjne odczuwając tylko niewielkie dolegliwości, jak na przykład ucisk w podbrzuszu lub złe samopoczucie. U niektórych kobiet przed i podczas miesiączki mogą wystąpić silne dolegliwości, które wymagają złagodzenia, ponieważ bardzo utrudniają codzienne życie. W tekście omawiamy jedynie dolegliwości

Partnerzy JakLeczymy.pl

reklama

Polecane artykuły z LekInfo24.pl

LekInfo24.pl

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia (Dz. Urz. Min. Zdr. 12 czerwca 2020 Poz. 43) opublikowano obwieszenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Preparaty, które znajdują się na liście nie mogą być wywożone za granicę.

Dnia 1 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia (poz. 28) zostało opublikowane obwieszczenie w sprawie ograniczeń w ordynowaniu i wydawaniu leku Arechin na jednego pacjenta. W związku z powyższym od dnia 2 kwietnia 2020 dla leku Arechin obowiązują następujące przepisy…

Zapisz się na newsletter:

dostęp do najnowszych informacji z branży

farmaceutycznej na Twojej skrzynce pocztowej