reklama

Autor: Krzysztof Piwowarczyk, Ilona Ślugaj

reklama

Jak leczymy objawy alergii u dzieci?

W objawach alergii u dzieci postępujemy zgodnie z tym jakie objawy alergii występują i w jakim nasileniu. Gdy objawy są burzliwe i zagrażają zdrowiu – wzywamy pomoc medyczną a nawet ratunkową. Gdy są łagodne, szczególnie gdy są nam znane, stosujemy leki przeciwalergiczne. Zobacz jak postępować i jakie leki możesz zastosować w alergii u dzieci.

W objawach alergii u dzieci postępujemy zgodnie z tym jakie objawy alergii występują i w jakim nasileniu. Zawsze jak najszybciej powinniśmy przerwać kontakt dziecka z alergenem, który wywołuje objawy. Gdy objawy są burzliwe i zagrażają zdrowiu – wzywamy pomoc medyczną a nawet ratunkową. Gdy są łagodne, szczególnie gdy są nam znane, stosujemy leki hamujące reakcję alergiczną.

Zasadniczą grupę tych leków stanowią doustne leki przeciwhistaminowe, z których część dostępna jest bez recepty, jednak ich samodzielne stosowanie powinno być pod kontrolą lekarską. Działanie tych leków polega na hamowaniu reakcji alergicznej. Leki przeciwhistaminowe mogą być również stosowane donosowo w łagodzeniu alergicznego nieżytu nosa, a także w postaci kropli do oczu w alergicznym zapaleniu spojówek. Niektóre z tych leków mają drugi składnik, poza przeciwalergicznym, który zmniejsza katar. Są to leki wskazane w alergicznym nieżycie nosa.

Przed wykonaniem skórnych testów uczuleniowych nie można przyjmować żadnych doustnych leków przeciwalergicznych, ponieważ zahamują one odczyn pozwalający rozpoznać alergię i czynnik uczulający. Dokładna informacja o tym, w którym momencie należy przerwać przyjmowanie leków przeciwalergicznych, znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Ponadto podajemy miejscowe leki przeciwalergiczne oraz przeciwzapalne i zmniejszające wydzielinę stosowane wziewnie i do nosa. Dodatkowo w objawach ze strony przewodu pokarmowego ważną rolę odgrywa leczenie inhalacyjne.

Zobacz jakie leki przeciwalergiczne możesz zastosować u twojego dziecka

Zobacz jakie leki przeciwalegiczne możesz zastosować u twojego dziecka miejscowo do nosa i do oczu

Pamiętajmy, że przed zastosowaniem należy dokładnie przeczytać ulotkę każdego stosowanego leku.

 

Najnowsze publikacje

Ciąża nie jest okresem chroniącym kobietę przed infekcjami, przeziębienie może wystąpić u kobiety w ciąży równie często jak w okresie poza ciążą. Szczególnym okresem ciąży jest jej pierwszy trymestr, w którym rozwijający się płód jest szczególnie wrażliwy na wszystkie szkodliwe czynniki zewnętrzne,

Giardia lamblia jest pierwotniakiem. Lamblioza jest jedną z najczęstszych inwazji pasożytniczych na świecie. Lamblia występuje we wszystkich krajach świata. Lamblioza jest częstsza u dzieci niż u dorosłych, zwłaszcza w dużych skupiskach dziecięcych, takich jak przedszkola i szkoły. Choroba jest zaliczana do tzw.

Owsica jest chorobą brudnych rąk i najczęściej występuje u dzieci. Owsica jest najbardziej rozpowszechniona w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Podstawowym postępowaniem profilaktycznym oraz wspomaganiem leczenia owsicy jest dokładne przestrzeganie zasad higieny. Podstawową zasadą jest leczenie wszystkich członków rodziny i osób żyjących wspólnie.

Partnerzy JakLeczymy.pl

reklama

Polecane artykuły z LekInfo24.pl

LekInfo24.pl

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia (Dz. Urz. Min. Zdr. 17 września 2020 Poz. 69) opublikowano obwieszenie w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta.
W obecnym sezonie jesienno-zimowym szczepienie przeciw grypie jest szczególnie ważne ze względu na trwającą pandemię Covid-19. Zgodnie z dotychczasowymi zamówieniami w obrocie będzie dostępnych 1,8 mln szczepionek, ale rząd intensywnie pracuje aby tę pulę zwiększyć. W związku z potencjalnym zagrożeniem wywozu tych szczepionek za granicę, od 8 września znajdują się one również na liście leków zagrożonych brakiem dostępności.

Od dnia 1 listopada 2020 r. będzie obowiązywał nowy wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Na nowej liście refundacyjnej znajdzie się 72 nowe pozycje (łącznie dla refundacji aptecznej, w programach lekowych i chemioterapii), większość z nich to odpowiedniki leków dotychczas refundowanych. Dla 38 pozycji refundacja nie będzie kontynuowana.
Zobacz zmiany na nowej liście w stosunku do poprzedniej listy leków refundowanych.

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia (Dz. Urz. Min. Zdr. 31 lipca 2020 Poz. 55) opublikowano obwieszenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Preparaty, które znajdują się na liście nie mogą być wywożone za granicę.

Zapisz się na newsletter:

dostęp do najnowszych informacji z branży

farmaceutycznej na Twojej skrzynce pocztowej